حضور دکتر علی مقداری در اندیشکده مهاجر

حضور دکتر علی مقداری در اندیشکده مهاجر

 

در روز دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶ اندیشکده مهاجر میهمان ارزنده‌ای داشت. دکتر علی مقداری استاد رباتیک دانشگاه صنعتی شریف. ایشان دکترای خود را در رشته مکاترونیک، در سال ۱۳۶۶ از دانشگاه نیومکزیکو در ایالات‌متحده اخذ کرده‌اند.

این جلسه که در فضایی صمیمی برگزار شد، پس از صرف ناهار در بخش اول به معرفی اندیشکده و اعضا و اهداف آن توسط آقای جواد درویش و مهدی خلیلی و متعاقب آن، توضیحات و خاطرات جناب دکتر مقداری از تلاش نظام آموزش عالی ایالات‌متحده برای ایجاد دیسیپلین‌های میان‌رشته‌ای و پیوند علوم انسانی و مهندسی اختصاص یافت. همچنین ایشان از وجود یک چنین اندیشکده ای با این رویکردها در دانشگاه شریف ابراز خوشحالی و خرسندی کردند و افزودن که همواره یک چنین خلائی احساس شده است.
در بخش دوم جلسه جناب دکتر مقداری توضیحات نسبتاً مبسوطی از فعالیت‌هایش را در زمینه رباتیک اجتماعی که در سال‌های اخیر با همکاری دانشجوهای دکتری خود که عمدتاً از رشته‌های علوم انسانی هستند، انجام داده، ارائه نمود.

·       ربات پرستار

·       استفاده از ربات به‌عنوان دستیار معلم زبان در کلاس درس

·       استفاده از ربات در مهدهای کودک برای بهبود کیفیت  آموزش‌های اجتماعی / رفتاری کودکان

·       استفاده از ربات برای ارتباط‌گیری و آموزش به کودکان دچار اوتیسم

·       استفاده از ربات برای آموزش به کودکان و دچار سندروم داون

·       استفاده از ربات برای ارتباط‌گیری مؤثر و کمک به کاهش آلام کودکان سرطانی و بهبود همکاری آن‌ها با کادر پزشکی در روند درمان و مصرف داروها

 

مطالب مرتبط :

 دکتر علی مقداری و توسعه تکنولوژی به نفع فرشتگان!